Drożdże Turbo X-Pure 21,3% 48h - 135g - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Drożdże Turbo X-Pure 21,3% 48h - 135g

9,50 zł
Brutto

Istotne cechy:

  • Do nastawów wysokoprocentowych - dzięki dużej odporności na alkohol, zastosowana mieszanka drożdży fermentuje do 21,3 %,
  • Czysta fermentacja - bez nieprzyjemnych zapachów,
  • Na 6-9 kg cukru - ilość cukru w nastawie dobiera się w zależności od zawartości alkoholu jaki chce się uzyskać,
  • Na 25 L nastawu,
  • Do nastawów cukrowych, owocowych i zbożowych - mieszanka nadaje się do fermentacji różnych surowców,
  • Zalecana temperatura fermentacji 20-25⁰C - to optymalna temperatura pracy drożdży, zapewniająca odpowiednie odfermentowanie w określonym czasie.

Opis produktu:

Czysta moc i znakomita jakość - z Turbo X-Pure proces fermentacji przebiega w sposób idealny - szybko i wydajnie. Ten nowatorski produkt to mieszanka dwóch wysokoalkoholizujących, aktywnych szczepów drożdży gorzelniczych oraz odpowiednio dobranej pożywki, wspomagającej ich rozwój. Sposób użycia: 

Wybierz wariant fermentacji (patrz tabela). Do pojemnika fermentacyjnego wsyp pierwszą porcję cukru i rozpuść ją w odpowiedniej ilości letniej wody o temperaturze 25-30⁰C. Następnie wsyp całą zawartość torebki i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowany roztwór fermentuj przez określoną w tabeli ilość dni (zgodnie z wybranym wariantem), w temp. 20-25⁰C. Zachowanie odpowiedniej temperatury fermentacji jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia założonej zawartości alkoholu w nastawie.
 * Dla nastawów z ilością cukru większą niż 7 kg drugą porcję cukru dodaj ostrożnie po 24 godzinach. Najlepiej dodać ok. 100g cukru i poczekać aż piana opadnie - następnie dodać resztę cukru. Zapobiegnie to wylaniu się nastawu.

Uwaga: nastaw będzie się pienił!
Dla uzyskania najlepszego efektu polecamy wyklarowanie nastawu po zakończeniu fermentacji.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.Składniki: drożdże, fosforan potasu, siarczan magnezu, węglan wapnia, chlorowodorek tiaminy.

Masa netto: 135 g

479 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.