Drożdże gorzelnicze Alcotec 48 Turbo Pure - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Drożdże gorzelnicze Alcotec 48 Turbo Pure

Drożdże gorzelniane służące do szybkiej fermentacji cukru.
13,00 zł
Brutto

Dla miłośników cukrówek wszelakich

Jeszcze do niedawna, proces fermentacji nastawów gorzelniczych, jaki prowadzili nasi dziadkowie i ojcowie, celem uzyskania wyśmienitego napoju alkoholowego jakim jest bimber, trwał kilka tygodni. Dzisiaj, dzięki zastosowaniu drożdży gorzelnianych Alcotec 48 mamy możliwość znacząco przyspieszyć proces fermentacji i polepszyć smak naszego trunku.

Silne i szybkie

Drożdże Alcotec Turbo Yeast Pure 48, to stworzona przez ekspertów mieszanka silnego i szybkiego szczepu drożdży, zdolnego przefermentować 6kg cukru w czasie 48 godzin, co pozwala na uzyskanie zacieru o zawartości 14% alkoholu. Alternatywnie mieszanka pozwala uzyskać 20% zacier z 8kg cukru w przeciągu 5 dni. Opakowanie o masie 135 gram zawiera nie tylko same drożdże ale również pożywkę, witaminy i mikroelementy, dzięki czemu uzyskany w skutek jej działania alkohol charakteryzuje się czystym i łagodnym smakiem i nie ma konieczności stosowania żadnych innych dodatków poza środkami klarującymi. Proces fermentacji przy użyciu Alcotec Turbo Pure 48 przebiega na tyle szybko i gwałtownie, że zaleca się stosowanie nawet 30 litrowego fermentatora dla uzyskania 21 litrów nastawu.

Jak to zrobić?

Jak przebiega proces produkcji naszej domowej cukrówki? Bardzo prosto: w 21litrach wody rozpuszczamy 6 lub 8 kilogramów cukru, w zależności od tego jaki mocny alkohol chcemy uzyskać. Mieszankę studzimy do około 30 st. C, a następnie dodajemy zawartość torebki Alcotec 48 i dokładnie mieszamy przez minutę. Proces fermentacji powinien przebiegać w przedziale temperatur od 20-32 st. C. Optymalną temperaturą jest 25 st. C, przekroczenie 35 stopni zaś spowoduje ustanie pracy drożdży, dlatego też szczególnie ważne jest pilnowanie górnej granicy przedziału przez okres 3 dni dla roztworu 14% lub 5 dni dla roztworu 20%. Dzięki zastosowaniu drożdży gorzelnianych możemy uzyskać wyjątkowy i wyrazisty smak alkoholu, a co najważniejsze efekty są znacznie szybsze aniżeli podczas wolnej fermentacji. Jak do tej pory wyrób domowego alkoholu nigdy nie był prostszy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą drożdże turbo i drożdże gorzelnicze.

WAŻNE: wszystkie produkty posiadamy na magazynie, nie musisz czekać, zamówienia do klientów wysyłamy na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku!!

458 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.