Płatki dębowe francuskie - średnio opiekane 50 g - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Płatki dębowe francuskie - średnio opiekane 50 g

Płatki dębowe produkowane są z najlepszych odmian francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie (Quercus sessiflora i Quercus robur), prosto z francuskich lasów
5,00 zł
Brutto

Obrazek

Ogólne wiadomości:
Chipsy dębowe, oferowane na tej aukcji, są sprowadzane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - prosto z francuskich lasów.
Przed procesem produkcji drzewo jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy.

Sposób użycia:
Korzystanie z chipsów dębowych jest niezwykle proste! Dodajemy je w ilości 2 do 4g na 1 litr wina / destylatu w procesie fermentacji lub do gotowego wina w celu jego „postarzenia” (nadania charakteru) na okres 3 - 8 tygodni. Płatki dębowe można wykorzystać do win, destylatów, miodów pitnych, nalewek i wódek. Nadają one lekko złotawy kolor i znacznie zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach domowej roboty.

* Chipsy dębowe średnio opiekane - medium toasted (numer 2):
Płatki średnio opiekane są odpowiedzialne za podniesienie ogólnego charakteru, aromatu i bukietu (szczególnie 'karmel' + 'toffee'). Ponadto wzmagają kolor oraz podkreślają owocowość win, a także dodają aromaty drzewne i ziemiste.
W mniejszym stopniu dodają tanin do wina niż płatki lekko opiekane.

633 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.