Piołun ziele susz - 50 g - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Piołun ziele susz - 50 g

Piołun jest doskonałym materiałem na dodatek główny lub poboczny do likierów gorzkich żołądkowych, wermutów oraz do aromatyzowania wódek.
1,60 zł
Brutto

Oferujemy opakowanie 50 g wysokogatunkowego suszu Piołunu (inne nazwy: psia ruta, absynt, wermut, bielica piołun) (łac. Herba Absinthii).

Piołun jest doskonałym materiałem na dodatek główny lub poboczny do likierów gorzkich żołądkowych, wermutów oraz do aromatyzowania wódek. Używany jako surowiec zielarski (stosuje się przy niestrawności, zaparciach, bezkwasowości żołądka czy schorzeniach wątroby). Słaby napar z piołunu stosuje się również do lewatywy przeciw glistom i owsikom u dzieci, zaś mocniejszy odwar zewnętrznie do wcierania i okładów przeciw świerzbowcowi.

Najbardziej znanym alkoholem wyrabianym z piołunu jest absynt.

Piołun zdobył popularność ze względu na zawartość absynty, substancji aktywnej i halucynogennej, na bazie której powstawały popularne w XIX Francji Absinthium.

UWAGA: Susz jest 3-5 razy bardziej ekstraktywny od jego świeżego odpowiednika, innymi słowy, 100 g suszonego odpowiada 300-500 g świeżego owocu / zioła.

Obrazek

Zawartość opakowania starczy na co najmniej 1,5 litra zaprawy / wódki.
PRZEPIS: 30 g piołunu zalej alkoholem 45%, dopraw 100 ml esencji cytrusowej (kiwi lub ananas), odstaw w ciemne miejsce na 3-6 tygodni, po tym czasie odcedź i opcjonalnie dosłodź według uznania miodem, glukozą lub cukrem. Uwaga: nie wyciskaj namoczonego ziela, tylko je wyrzuć.

Idealny do naparu leczniczego w połączeniu z innymi suszami lub sam!

Suszenie następowało metodami tradycyjnymi, w miejscu suchym, cienką warstwą, przy temperaturze nie większej niż 35 stopni Celsjusza, co zawsze daje najlepsze efekty. Ziele podczas zbioru było w pełni dojrzałe.

Wszystkie susze są 100% pełnowartościowe:
- pochodzą z "zielonych płuc Polski" (otulina Puszczy Białowieskiej i bliskie okolice)
- przechowywujemy je w suchym i chłodnym miejscu
- są z najświeższych partii na rynku
- posiadają bardzo wysoką ekstraktywność
- pakujemy je w szczelne, strunowe torebki wielokrotnego otwierania

939 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.