Pirosiarczyn sodu - 500 g - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Pirosiarczyn sodu - 500 g

Przykładowy producent
Pirosiarczyn to środek powszechnie używany do konserwowania i stabilizowania (tzw. siarkowanie) między innymi trunków czy soków. Posiada także właściwości odkażające i sterylizujące, zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni.
9,00 zł
Brutto

Pirosiarczyn sodu to środek powszechnie używany w winiarstwie do konserwowania i stabilizowania (tzw. siarkowanie) win, moszczy, miodów pitnych czy soków. Posiada także właściwości odkażające i sterylizujące, zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni.

Waga netto: 500 g = 0,5 kg.

Działa hamująco na rozwój pleśni i bakterii, słabiej na drożdże.

Dezynfekcja sprzętu:
Ilość: 20-30 g na 1 litr (roztwór 2-3%).
Cel: odkażenie i sterylizacja wszelkiego rodzaju sprzętu winiarskiego (balony, butelki, pojemniki, myjki, mieszadła, korki, wężyki itd); chcesz mieć dobre i mogące leżakować wino - przygotowuj je w czystych i odkażonych warunkach; roztwór pirosiarczanu sodu do odkażania sprzętu najlepiej przygotować tuż przed jego użyciem, ponieważ jest nietrwały i po przepłukaniu nie nadaje się później do ponownego użycia; dezynfekują przede wszystkim opary - dlatego odkażając butelki lub balony warto wlać do nich roztwór i zamknąć szczelnie na 5-15 minut; uwaga! nie należy wdychać oparów pirosiarczynu!

Inne nazwy: E223
Wzór sumaryczny: Na2S2O5 - 67% SO2
Produkt posiada wszelkie wymagane badania oraz atest dopuszczające go użytku spożywczego.

Skład i zastosowanie bardzo zbliżone do pirosiarczynu potasu.

Pirosiarczan sodu, kupowany w naszym sklepie to produkt trwały. Jest on świeży, suchy oraz przechowywany w chłodnych, sterylnych warunkach. Pakujemy go w szczelne strunowe torebki, aby w czasie transportu nie chłonął wilgoci oraz zachował w pełni swe właściwości. Kupując u nas masz pewność, że otrzymujesz 100% pełnowartościowy produkt - w razie pytań lub wątpliwości napisz, zadzwoń lub spotkaj się z nami osobiście.

Uwaga: W naszym sklepie dostępne są opakowania: 50g, 500g. Im większe opakowanie, tym bardziej atrakcyjna cena. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą pirosiarczynów.

WAŻNE: wszystkie produkty posiadamy na magazynie, nie musisz czekać, zamówienia do klientów wysyłamy na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku!!

683 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.