Drożdże gorzelnicze SpiritFerm T3 - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Drożdże gorzelnicze SpiritFerm T3

SpiritFerm
Drożdże gorzelnicze SpiritFerm T3 * przefermentują 5 kg cukru w 1 dni, uzyskamy zacier ok. 13% * przefermentują 6 kg cukru w 2 dni, uzyskamy zacier ok. 15% * przefermentują 7 kg cukru w 3 dni, uzyskamy zacier ok. 17%
9,00 zł
Brutto

Drożdże gorzelnicze SpiritFerm T3 to bardzo udany zamiennik słynnych drożdży spod znaku Coobra. Znajdują się w nim silne i wyjątkowo szybkie szczepy drożdży:

* przefermentują 5 kg cukru w 1 dni, uzyskamy zacier ok. 13%
* przefermentują 6 kg cukru w 2 dni, uzyskamy zacier ok. 15%
* przefermentują 7 kg cukru w 3 dni, uzyskamy zacier ok. 17%

Instrukcja:
* rozpuścić cukier w 21l ciepłej wody.
* po ostudzeniu do około 25°C dodajemy zawartość torebki i solidnie mieszamy 1 minutę.
* temperatura pracy: zalecane jest, aby fermentacja przebiegała w temperaturze 22 - 27°C, przy czym najkorzystniejsza jest temperatura 25°C. Doprowadzenie do przekroczenia 35°C spowoduje zastopowanie pracy drożdży.
 * czas fermentacji: 1/2/3 dni.
* wydajność: ok. 13 - 17% alkoholu.

Zawartość:
drożdże, pożywka, witaminy oraz mikroelementy - 125 g netto (135 g z opakowaniem).

Uwaga:
ze względu na bardzo burzliwy przebieg fermentacji, ważne jest, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca w fermentatorze - najlepiej, aby na 25 litrów nastawu przeznaczyć pojemnik fermentacyjny 30 litrów. Pokrywa pojemnika musi zostać położona luźno, niedociśnięta.
W przypadku korzystania z balonu nie należy używać rurki fermentacyjnej, ani korka.

Czas fermentacji może ulec zmianie w zależności od panujących warunków.

Opakowanie drożdży zawiera wszelkie niezbędne ilości pożywek, witamin i mikroelementów - nie ma potrzeby dodawać żadnych innych polepszaczy. Po ustaniu pracy nastawu zalecamy skorzystanie ze środków klarujących np. Turbo Klar 24h lub bentonit oraz z gorzelniczego węgla aktywnego. Posiadamy w sprzedaży tuby filtracyjne do węgla.

WAŻNE: wszystkie produkty posiadamy na magazynie, nie musisz czekać, zamówienia do klientów wysyłamy na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku!!


Porady specjalisty GRATIS !

Zapraszamy do zadawania pytań związanych z techniczną stroną przygotowywania wina, piwa czy destylatów, służymy szybką i profesjonalną pomocą! Bardzo chętnie pomogę w rozwiązaniu wszelkich problemów :-) !

Prosimy, PAMIĘTAJ o jednym: pisząc na e-mail lub GG, zawsze zawrzyj w wiadomości swój login z Allegro i numer aukcji oraz zachowuj ciągłość korespondencji. Pomoże to nam szybciej zająć się Twoją sprawą.
8239 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.