Drożdże gorzelnicze Coobra Whisky Yeast  enzym AMG - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Drożdże gorzelnicze Coobra Whisky Yeast enzym AMG

Profesjonalne drożdże do zacierów zbożowych, ryżowych, kukurydzianych, itp.
15,00 zł
Brutto

Drożdże gorzelnicze Coobra Whisky Yeast to szczepy stosowane przez szkockie gorzelnie do produkcji whisky. Drożdże te tworzą typową dla whisky czy bourbona charakterystykę smakowo-zapachową.

Są to jedne z niewielu na rynku drożdży z dodatkiem enzymu amyloglukozydazy czyli czynnika, który scukrza skrobię do cukrów prostych. Jeżeli masz zboże np.:
- jęczmień
- żyto
- pszenżyto
- kukurydza
- pszenica
- ryż
- kasze wszelkiej maści
- ziemniaki
- lub po prostu skrobię

to trafiłeś idealnie - drożdże Coobra Whisky szybko i skutecznie przerobią je w mocny zacier nadający się do gotowania na gatunkową wódkę zbożową!

Opakowanie na 25-30L nastawu.

Obrazek

Instrukcja:
Instrukcja: zawartość saszetki należy rozsypać na powierzchnię zacieru w temperaturze pokojowej i odczekać 20 minut, a następnie całość dokładnie wymieszać Fermentacja trwa przez 3-6 dni (w zależności od użytego surowca i temperatury otoczenia). Warto dodać 2-3 kg cukru celem podniesienia alkoholizacji nastawu.

Najlepszy efekty uzyskujemy przy ześrutowanym zbożu, ale nie jest to niezbędne. Zboża typu jęczmien czy żyto warto zakiełkować - robimy to zalewając je płytko ciepłą wodą i odstawiając na 24h. Następnie dodajemy wcześniej przygotowany syrop cukrowy, dosypujemy drożdże i zalewamy do 25 - 30 L.

Zawartość:
drożdże, pożywka, witaminy, mikroelementy oraz amyloglukozydaza - 72g netto


Opakowanie drożdży zawiera wszelkie niezbędne ilości pożywek, witamin i mikroelementów - nie ma potrzeby dodawać żadnych innych polepszaczy. Po ustaniu pracy nastawu zalecamy skorzystanie ze środków klarujących np. Turbo Klar 24h lub bentonit oraz ew. z gorzelniczego węgla aktywnego. Posiadamy w sprzedaży tuby filtracyjne do węgla.

Obrazek

26 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.