Pektoenzym suszony 6g - 1 - Gorzelnictwo i destylacja

Pektoenzym suszony 6g

Pektoenzym jest to preparat enzymatyczny ułatwiający uzyskanie soku z owoców. Jest to środek całkowicie naturalny uzyskiwany poprzez izolację enzymów pektynolitycznych z owoców.
6,00 zł
Brutto

Pektoenzym suszony jest to preparat enzymatyczny ułatwiający uzyskanie soku z owoców. Jest to środek całkowicie naturalny uzyskiwany poprzez izolację enzymów pektynolitycznych z owoców.

 

Pektopol jest wyjątkowo przydatny przy wyciskaniu soku z owoców z użyciem prasy, lecz nie tylko - jego dodatek do rozdrobnionych każdą metodą owoców zwiększa wydajność uwalniania soku z owoców.

Obecność pektoenzymu powoduje rozluźnienie struktury owocu, a w późniejszych etapach sprzyja dobremu klarowaniu się płynu. Środek należy rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody (do 40°C), następnie dodać do rozdrobnionych owoców i pozostawić na około 9-15 godz. Po tym czasie tłoczyć sok.

Uwaga: w przeciwieństwie do dużej części naszej konkurencji, zupełnie niedbającej o podstawowe zasady przechowywania enzymów, w naszej firmie, zgodnie z zaleceniami producenta, pektoenzymy trzymane są w lodówce w temperaturze 4°C, bez narażenia na kontakt z promieniami słonecznymi i innymi źródłami światła i ciepła. Pozwala to zachować je w najlepszej możliwej kondycji, aby mogli Państwo cieszyć się najwyższą jakością tego produktu. 

 

Opakowanie zawiera 6 g preparatu posiadającego atest jakościowy oraz pozytywne orzeczenie laboratorium preparatów enzymatycznych. Zalecane dozowanie 6g na 10-30 kg owoców.

 

Waga netto: 6 g na ok. 10-20 kg owoców


Producent: Browin

 

638 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.