Tuba filtracyjna do węgla aktywnego - 1 - Inne

Tuba filtracyjna do węgla aktywnego

Przykładowy producent
Tuba filtracyjna do węgla aktywnego
45,00 zł
Brutto

Tuba filtracyjna do węgla aktywnego.

Wykonana z nietłukliwego materiału dopuszczonego do kontaktu z alkoholami.

Szerokość: 40 mm

Wysokość całkowita: 100 cm

Zakończona jest specjalnym spustem, który uniemożliwia wydostanie się - wypadnięcie drobin węgla natomiast pozwala spokojnie zlecieć cieczy. Do spustu można dołożyć kawałek gazy, ale nie jest to niezbędne.

Tuba jest w praktyce niezniszczalna, posłuży na setki-setek litrów :-) Pokazany na zdjęciu lejek jest wyłącznie przykładem zastosowania i NIE stanowi cześći zestawy - zalecamy go dokupić do kompletu - fi 10 / 22 / 25 mm dostępny na w naszym e-sklepie w dziale "Zlewanie i ściąganie". Korzystanie z lejka znacznie ułatwia całą procedur, przypuszczalnie konieczne będzie jednak dodatkowe uszczelnienia połączenia tuba + lejek.

 

Sposób działania:

1. Celem pozbycia się pyłu produkcyjnego węgiel aktywowany przed pierwszym użyciem należy bezwzględnie przepłukać we wrzątku (najprościej będzie wsypać węgiel do garnka, zalać wodą, wymieszać, a następnie wylać wodę. Operację powtórzyć 2-3-krotnie). Po wykonaniu tej czynności będziemy mieli 100% pewnośc, że alkohol będzie krystalicznie czysty po kontakcie z węglem.

2. Zasypujemy tubę węglem do 2/3 wysokości.

3. Opieramy tubę o coś stabilnego (np. ścianę, drabinę lub stół) i podstawiamy pod nią gąsiorek lub inny pojemnik, do którego będzie wpływać alkohol. Popularnym i wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z 5L "dam", również do kupienia w naszym sklepie.

4. Zalewamy puste 1/3 tuby cieczą i czekamy, aż poprzez węgiel spłynie do gąsiorka. Co kilka minut robimy dolewkę.

5. Cieszymy się 100% czystym smakowo i zapachowo alkoholem. Istny monopol! :)

93 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.