Drożdże Bayanus + pożywka - Uniwersalne - 21% - 1 - Strona główna

Drożdże Bayanus + pożywka - Uniwersalne - 21%

6,00 zł
Brutto

Drożdże + pożywka do win białych, różowych i czerwonych BAYANUS STRONG VITA to idealny duet, dzięki któremu przygotujesz swoje smaczne, mocne 21% domowe wino.

Zestaw świetnie sprawdzi się do win z winogron, jabłek, śliwek, dzikiej róży, malin, truskawek, wiśni, czarnej porzeczki i wielu innych.

BAYANUS STRONG VITA to zestaw, w którego skład wchodzi ceniony szczep drożdży winiarskich Saccharomyces Bayanus, które wraz ze specjalnie dobranymi pożywkami zapewnia wysokie i szybkie odfermentowanie, nawet w trudnych warunkach temperaturowych.

Produkt jest bardzo prosty w użyciu. Opakowanie 7 g drożdży i 10 g pożywki wystarcza na przygotowanie 25 L nastawu.

Sposób użycia drożdży:

1. Wymieszaj zawartość saszetki z drożdżami w 100 ml przegotowanej i wystudzonej do temp. 30°C wody i pozostaw na 20 minut.

2. Wlej zawiesinę do pojemnika fermentacyjnego/balonu z nastawem (o zawartości cukru 20⁰Blg).

Sposób użycia pożywki:

Pożywkę dodawaj w trzech równych porcjach (płaska łyżeczka):

1. Pierwszą rozpuść w ok. 100 ml moszczu, a następnie wlej do naczynia fermentacyjnego przed dodaniem drożdży i wymieszaj.

2. Drugą dodaj razem z dawką cukru w 3 dniu fermentacji.

3. Trzecią dodaj razem z dawką cukru w 10 dniu fermentacji.

Nie dodawaj pożywki bezpośrednio do drożdży!

Aby uzyskać 21% alkoholu, wino dosładzaj w trzech porcjach po 1,25 kg cukru/25L po 3, 6 i 10 dniach (gdy zawartość cukru w moszczu spadnie do 10-14⁰Blg).

Składniki:

pożywka 58,8% (wodorofosforan (V) diamonu), komponenty nieaktywnych komórek drożdży, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), drożdże 41,2% (Saccharomyces cerevisiae var. bayanus), emulgator (monostearynian sorbitolu).

  • Do mocnych win 21 % – uniwersalny zestaw drożdży z pożywką pozwala przy zastosowaniu trzech odpowiednich dawek cukru, na prowadzenie fermentacji aż do 21 % .
  • Ceniony szczep Saccharomyces Bayanus – to wysokoalkoholizujące drożdże, fermentujące w szerokim zakresie temperatur.
  • Szybka fermentacja bez produktów ubocznych – produkt zapewnia szybkie odfermentowanie zawartego w nastawie cukru bez wydzielania niekorzystnych produktów ubocznych.
  • Do win białych, różowych i czerwonych – Bayanus Strong Vita to uniwersalny zestaw do fermentacji wszystkich rodzajów owoców.
  • Wydajny zestaw – opakowanie 7 g drożdży i 10 g pożywki wystarcza na przygotowanie do 25 L nastawu.
86 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.