Miodomierz - 1 - Strona główna

Miodomierz

20,00 zł
Brutto

  • Do czwórniaków, trójniaków i dwójniaków – areometr do nastawiania domowych miodów pitnych z naniesionymi na skali zakresami stężenia cukru odpowiednimi do poszczególnych rodzajów brzeczek piwnych.
  • Duży zakres pomiarowy – miodomierz wyskalowany jest w stopniach Blg. Posiada największy, dostępny na rynku zakres pomiarowy od 20 do 50°Blg.
  • Czytelna skala – miodomierz ma widoczną, barwną skalę, która ułatwia odczyt stężenia cukru w badanym nastawie.
  • Wygodna probówka w zestawie – do przyrządu pomiarowego dołączona jest szklana probówka, dzięki czemu w łatwy sposób dokonasz pomiaru
  • Prosty w użyciu – pomiar przy użyciu areometru dokonywany jest w sposób bezpośredni, co sprawia, że jest on łatwy w obsłudze.


Miodomierz to urządzenie niezbędne przy nastawianiu miodów pitnych. Ten areometr do pomiaru stężenia cukru, wyskalowany został w stopniach Ballinga. 

Zakres pomiarowy miodomierza: 20 -50°Blg. To jedyny na rynku cukromierz do miodów posiadający skalę aż do 50°Blg.

Udogodnieniem przyrządu są barwne zakresy stężeń cukru odpowiednie do nastawiania poszczególnych rodzajów miodów pitnych:
39-47°Blg – dwójniak;
28-33°Blg – trójniak;
20-25°Blg – czwórniak.

Dzięki urządzeniu możliwe jest również obliczenie potencjalnej zawartości alkoholu w gotowym miodzie pitnym (12-18%).

W zestawie:
- pływaka (areometru) z naniesioną skalą 20-50°Blg
- szklana probówka

- instrukcja obsługi.

Sposób użycia:
Badany roztwór w chwili pomiaru powinien mieć temp. 20°C. Probówkę należy wypełnić do 2/3 wysokości analizowaną brzeczką miodową. Płyn nie powinien zawierać cząstek stałych i pęcherzyków gazu. Ilość płynu powinna być taka, aby umieszczony w probówce pływak unosił się swobodnie, nie dotykał dna, ani ścianek probówki. Odczytu dokonuje się wg wskazań menisku górnego.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.