Drożdże gorzelnicze Turbo Koji, 50 g (bez zacierania!) - 1 - Strona główna

Drożdże gorzelnicze Turbo Koji, 50 g (bez zacierania!)

8,50 zł
Brutto

Mieszanka najwyższej jakości drożdży gorzelniczych ze szczepem Rhizopus oryzae oraz enzymami.

  • Oryginalny, azjatycki szczep Rhizopus oryzae - pomaga przeprowadzić proces scukrzania skrobi.
  • Do surowców skrobiowych - mieszanka przeznaczona jest do fermentacji mąki, ześrutowanych zbóż (ryżu, kukurydzy, pszenicy) i ziemniaków.
  • Z dodatkiem enzymów - Turbo Koji to produkt zawierający enzymy: alfa-amylazę upłynniającą skrobię oraz glukoamylazę rozkładająca skrobię do glukozy.
  • Zacieranie na zimno - przy użyciu Turbo Koji zacieranie prowadzimy w temperaturze 25-30°C nie jak w przypadku zacierania na gorąco 60-70°C.
  • Bez konieczności dodawania pożywek - mieszanka nie wymaga dodatku pożywek do nastawu. Jej skład zapewnia optymalną fermentację.

 

Drożdże turbo Koji - aktywne suszone drożdże gorzelnicze z oryginalnym azjatyckim szczepem Rhizopus oryzae oraz enzymami - pozwalają na fermentację nastawów skrobiowych: z mąki, ześrutowanych zbóż (ryżu, kukurydzy, pszenicy itp.) i ziemniaków, bez zacierania na gorąco. 

Enzymy zawarte w mieszance rozkładają w temp. 30°C skrobię do fermentowalnych cukrów prostych, przerabianych przez drożdże na alkohol. Łatwe jak nastaw z cukru. Mieszanka nie wymaga dodatku pożywek. Czas fermentacji około 3 tygodni.

 

Sposób użycia:

Do pojemnika fermentacyjnego wlej 15 L wody o temp. 45°C, wsyp 7 kg mąki lub 7 kg ześrutowanego *zboża (kukurydzy, pszenicy, jęczmienia, żyta, ryżu itp.) i dokładnie wymieszaj. 

W przypadku zbóż wskazane jest zalanie ich wrzątkiem. 

Nastaw uzupełnij wodą do 25 L. Jeśli temp. całości mieści się w przedziale 30-35°C na powierzchni nastawu rozsyp zawartość saszetki. Po 15 minutach zamieszaj. Pozostaw do fermentacji w temp. 25-30°C przez około 21 dni.

*Wskazówka:

Im bardziej rozdrobniony będzie surowiec, tym skrobia w zbożach będzie bardziej dostępna dla enzymów, które rozłożą je na fermentowalne przez drożdże cukry proste. 

Uwaga: Nastaw będzie się pienił! Użyj Odpieniacza redukującego pianę Browin. 

W pierwszych dniach fermentacji zalecamy, codziennie zamieszać nastaw ze względu na opadający na dno surowiec.

 

Składniki: glukoamylaza, drożdże gorzelnicze, grzyby Rhizopus oryzae 20%, alfa-amylaza

100 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.