Wędzarnia automatyczna - elektryczna...

Wędzarnia automatyczna - elektryczna z termostatem

Nowoczesna, elektryczna wędzarnia z termostatem - 3 ruszty.

940,00 zł
Brutto

Nowoczesna, elektryczna wędzarnia automatyczna z termostatem - duża moc. Doskonale sprawdzi się przy wędzeniu mięs, ryb, warzyw oraz serów.

Bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania wędzarni zapewniają podwójne drzwiczki ze stali nierdzewnej - zamykane magnetycznie.

Utrzymanie optymalnej temperatury wędzenia, zależnie do rodzaju produktu, gwarantuje termostat i wbudowany w drzwi termometr.

Urządzenie jest przeznaczone do wędzenia na ciepło i na gorąco - można go używać tylko na zewnątrz.

Warto pamiętać, że w zależności od temperatury zewnętrznej, związanej ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, możliwe są różne temperatury w komorze wędzarniczej, a zatem pozycja pokrętła nie ustala określonej temperatury. Należy więc samodzielnie przetestować efektywność wędzenia, zależnie od warunków atmosferycznych. Z czasem, ustawianie optymalnej temperatury będzie coraz łatwiejsze.

Ważne, aby pierwsze wędzenie przeprowadzić bez produktów spożywczych. Wędzarnia nie wymaga montażu - jest od razu gotowa do użycia.

Dołączona do zestawu tacka okapnikowa służy do zbierania wytapiającego się tłuszczu. Natomiast tacka na zrębki, również będąca elementem wędzarni, zawsze powinna być umieszczona w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, a nie np. na elemencie grzewczym.

Niepowtarzalny smak i aromat domowym wyrobom zapewniają zrębki wędzarnicze - drzewne, również dostępne w ofercie naszego sklepu, podobnie jak siatki i sznury wędzarnicze. Nie należy używać zbyt dużej ilości zrębków - wystarczy garść, a w zależności od wędzonych produktów, warto zmieniać ich rodzaje, np. olcha, buk, czereśnia, jabłoń. Przed użyciem zaleca się zwilżenie zrębków.

Wyposażenie wędzarni:
- 3 ruszty,
- 1 tacka okapowa,
- 1 tacka na zrębki,
- 3 haki,
- uchwyt umożliwiający bezpieczne wyjmowanie gorącego rusztu.

Mimo, że wędzarnia jest zabezpieczona przed niewielką ilością wody, nie należy jej myć wodą pod ciśnieniem. Ruszty, tackę na zrębki, tackę ociekową oraz haki, można myć w zlewie. Przed czyszczeniem urządzenie należy odłączyć od prądu.

Dane techniczne:
- wymiary urządzenia: 51 x 36 x 72 cm,
- całkowita moc: 1600 W,
- regulowana temperatura wędzenia,
- napięcie: 220 V-240 V~,
- częstotliwość 50 Hz,
- wodoodporność: IPx4.

Symbol produktu: 330260

1000 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.