Prasa ramowa do owoców 6 L  worek GRATIS - 1 - Wino domowe

Prasa ramowa do owoców 6 L worek GRATIS

Wysokiej jakości praska do uzyskiwania moszczu z każdego rodzaju owoców.
700,00 zł
Brutto

 Urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Solidna i funkcjonalna będzie służyć długie lata. W zestawie nylonowy worek filtracyjny wielokrotnego użytku + instrukcja GRATIS!

Przeznaczeniem prasy ramowej  jest wyciskanie soku z uprzednio przygotowanych owoców (rozdrobnionych i macerowanych z dodatkiem Pektoenzymu lub po wstępnej fermentacji). Doskonała do różnego rodzaju owoców, np. jabłek, winogron, śliwek, wiśni, porzeczek i wielu innych dostępnych na polskim rynku. Prasy do owoców to niezbędny element dla każdego miłośnika win domowych.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:

Użytkowanie nie wymaga specjalnych umiejętności, ani dużej siły - praska nadaje się od razu do użytku po zakupie. Kręcimy do oporu, urządzenie zaczyna błyskawicznie tłoczyć moszcz. Nasza rada: aby w 100% wykorzystać moc praski, czyli uzyskać maximum moszczu, owoce (zwłaszcza twarde, jak jabłka) należy rozdrobnić oraz dodać pektopol (1-5 dni, najwygodniej podczas początkowej fermentacji w miazdze) celem zmiękczenie struktury miąższu. Pektoenzym kosztuje niewiele, a zalet ma wiele - prócz większego uzysku soku pomoże lepiej wyklarować nasze wino, zakonserwować je oraz zbudować jego głębię. Jest do kupienia na naszych aukcjach.

988 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.