Korkownica dwuramienna De luxe - 1 - Wino domowe

Korkownica dwuramienna De luxe

Korkownica pasuje do każdego rodzaju korków.
57,00 zł
Brutto

Dwuramienna korkownica De luxe pasuje do każdego rodzaju korków, dostępnych na rynku.

Urządzenie działa na zasadzie tłoka, wbijającego korek do szyjki butelki przez zwężony otwór.

Produkt został w całości wykonany z metalu, co gwarantuje jego trwałość i niezawodność, a plastikowe uchwyty zwiększają wygodę i komfort butelkowania.

Dodatkowo, gumowy "uchwyt" zastosowany w korkownicy idealnie dociska butelkę, zapewniając tym samym jej stabilność.

Sposób użycia: korkownicę należy przyłożyć do szyjki butelki. Tłok uruchamiany jest przez opuszczenie metalowych ramion. Szyjka butelki przytrzymywana jest przez dwa uchwyty. Butelkowanie wymaga znacznie mniejszego nakładu sił, w porównaniu do korkownic ręcznych.

Produkt portugalski.

 

TYLKO U NAS - PORADNIK GRATIS!

Do każdego zamówienia, zupełnie za darmo, dostarczamy profesjonalny poradnik "Jak zrobić wino ?". Poradnik w formie cyfrowej zostanie wysłany do każdego kupującego, który drogą e-mailową wyrazi chęć jego otrzymania. Serdecznie zapraszam - na jego podstawie nastawiłem przez kilka lat już ponad 470 litrów pysznego wina!

Wymiary:

  • Wysokość: 33 cm
  • Szerokość: 26 cm
  • Głębokość: 4 cm

Wyjątkowo nadaje się do domowego korkowania butelek z winem. Wysokiej jakości korkownica, która zapewnia wygodną i solidną formę zamykania butelek.

Przed korkowaniem prosimy pamiętać o przygotowaniu korków przed korkowaniem:

  • Przed użyciem korki moczymy we wrzątku przez kilka minut dezynfekcji oraz zmiękczenia struktury korka, co zdecydowanie ułatwi ich umieszczenie w butelce .
  • Po zakorkowaniu butelki zostawiamy przez ok. dobę w pozycji pionowej. Należy poddać je obserwacji, czy nie doszło do uszkodzenia korka lub butelki, oraz czy nie pojawiła się nieszczelność.
  • Kolejnym krokiem powinno być umieszczenie butelek w pozycji poziomej, aby wino obmywało korek od spodu. Ma to za zadaniem nie dopuścić do wysuszenia korka i zapewnić właściwą wymianę gazów między wnętrzem butelki i otoczeniem.
  • Dobrym zwyczajem jest, aby po kilku dniach ponowić obserwację butelek - jeżeli nie ma przecieków z dużym prawdopodobieństwem możemy uznać, że wino jest prawidłowo zamknięte i nie dojdzie do zepsucia.
989 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.