Korkownica ręczna Simplex - 1 - Wino domowe

Korkownica ręczna Simplex

Korkownice ręczne wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego. W ich skład wchodzi zwężająca się stożkowo tuleja z tłokiem.
20,00 zł
Brutto

Oferta dotyczy korkownicy Simplex, pasuje do każdego rodzaju korków dostępnych na rynku.

Jest bardzo solidna, posłuży wiele lat (sam korzystam bezproblemowo siódmy rok z identycznego modelu, korkuję dziesiątki butelek rocznie). Wykonana z tworzywa, produkt włoski - to nie jest chińszczyzna jak u konkurencji, nie pęknie po 10 użyciach!


Sposób użycia:
korzystanie jest niezwykle proste! Dolną część korkownicy należy przyłożyć do szyjki butelki, następnie umieścić korek w tłoku górnej części korkownicy i wcisnąć korek do oporu. Ten sprzęt został stworzony tak, aby wykluczyć możliwość uszkodzenia korka, butelki lub korkownicy.

TYLKO U NAS - PORADNIK GRATIS!

Do każdego zamówienia, zupełnie za darmo, dostarczamy profesjonalny poradnik "Jak zrobić wino ?". Poradnik w formie cyfrowej zostanie wysłany do każdego kupującego, który drogą e-mailową wyrazi chęć jego otrzymania. Serdecznie zapraszam - na jego podstawie nastawiłem przez kilka lat już ponad 470 litrów pysznego wina!

Wyjątkowo nadaje się do domowego korkowania butelek z winem. Wysokiej jakości korkownica, która zapewnia wygodną i solidną formę zamykania butelek.

Przed korkowaniem prosimy pamiętać o przygotowaniu korków przed korkowaniem:

  • Przed użyciem korki moczymy we wrzątku przez kilka minut dezynfekcji oraz zmiękczenia struktury korka, co zdecydowanie ułatwi ich umieszczenie w butelce .
  • Po zakorkowaniu butelki zostawiamy przez ok. dobę w pozycji pionowej. Należy poddać je obserwacji, czy nie doszło do uszkodzenia korka lub butelki, oraz czy nie pojawiła się nieszczelność.
  • Kolejnym krokiem powinno być umieszczenie butelek w pozycji poziomej, aby wino obmywało korek od spodu. Ma to za zadaniem nie dopuścić do wysuszenia korka i zapewnić właściwą wymianę gazów między wnętrzem butelki i otoczeniem.
  • Dobrym zwyczajem jest, aby po kilku dniach ponowić obserwację butelek - jeżeli nie ma przecieków z dużym prawdopodobieństwem możemy uznać, że wino jest prawidłowo zamknięte i nie dojdzie do zepsucia.
931 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.