Drożdże winiarskie Bayanus IOC - 500 g - 1 - Wino domowe

Drożdże winiarskie Bayanus IOC - 500 g

Znakomite i wyjątkowo skuteczne drożdże winiarskie aktywne Bayanus IOC.
Ostatnie sztuki w magazynie
99,00 zł
Brutto

Oferujemy do sprzedaży znakomite i wyjątkowo skuteczne drożdże aktywne Bayanus IOC.

Waga netto: 500 g = 0,5 kg. MEGA DŁUGA DATA WAŻNOŚCI!

Charakterystyka:
Są to francuskie drożdże z regionu Szampanii przystosowane do trudnych fermentacji. Alkoholizują do 17%. Ze względu na swoją uniwersalność i inne zalety (szybkie i pewne wytwarzanie win białych i czerwonych), bayanusy to szczep najczęściej używany w do fermentacji głównej oraz wtórnej. Z powodzeniem mogą być także używane do fermentacji zacierów oraz miodów pitnych.

Sposób użycia:
Drożdże rozpuścić w osłodzonej wodzie 30-35°C. Czas rehydracji wynosi do 15-30 minut. Roztwór dodać do nastawu owocowego intensywnie mieszając. Temperatury roztworu oraz nastawu powinny być takie same.

Dawkowanie:
* Wina białe: 10-20 g na 100 litrów
* Wina czerwone: 20-30 g na 100 litrów
* Wznowienie fermentacji / restart: 50-60 g na 100 litrów

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (temperatura max. 20-25ºC). Do dłuższego przechowywania (powyżej kilku miesięcy) zalecane są nierozszczelnione opakowania zbiorcze (temperatura max. 10ºC)

Kraj pochodzenia: Francja
Nazwa: Bayanus IOC
Szczep: Saccharomyces cerevisiae bayanus
Produkt posiada wszelkie wymagane badania oraz atest dopuszczające go użytku spożywczego.

Równolegle w sprzedaży posiadamy:
* porównywalne jakościowo francuskie drożdże Bayanus G-995.
* oraz zalecaną do wszystkich typów drożdży aktywnych pożywkę pożywkę Activit, która skraca czas fermentacja i zapewnia jej włąściwy przebieg.

Drożdże winne kupowane w naszym sklepie to produkt trwały. Są one świeże, suche oraz przechowywane w chłodnych, sterylnych warunkach. Opakowanie 0,5 kg i jego wielokrotności otrzymasz oryginalnie zapakowane w folię aluminiową metodą próżniową. Kupując u nas masz pewność, że otrzymujesz 100% pełnowartościowy produkt - w razie pytań lub wątpliwości napisz, zadzwoń lub spotkaj się z nami osobiście.

Uwaga: W naszym sklepie dostępne są opakowania: 10g, 50g, 500g. Im większe opakowanie, tym bardziej atrakcyjna cena. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą drożdży winiarskich.

WAŻNE: wszystkie produkty posiadamy na magazynie, nie musisz czekać, zamówienia do klientów wysyłamy na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku !!

Opakowanie 0,5 kg i jego wielokrotności otrzymasz oryginalnie zapakowane przez producenta, w 'folię' aluminiową, metodą próżniową - tak jak widać na zdjęciu. W naszych działaniach kierujemy się tym, aby zakupione drożdże mogły być jak najdłużej swieże, a Klient był zadowolony !!

2 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.