Szlachetne, płynne drożdże winiarskie - w opakowaniu zbiorczym: 50 sztuk. Specjalnie wyselekcjonowane szczepy drożdży w opakowaniu (w różnych proporcjach): - Bordeaux - Burgund - Madera - Malaga - Sherry - Tokay - Uniwersalne Ten zestaw drożdży pozwoli na zrobienie każdego rodzaju wina. Polecany jest m.in. do win z agrestu, gruszek, moreli, truskawek, zbóż, głogu, jabłek, dzikiej róży, białych i czarnych winogron, rabarbaru, rodzynek, czereśni, wiśni, malin, śliwek renklod i węgierek, aronii, jeżyn, czarnych, białych i czerwonych porzeczek, czarnych jagód, czarnego bzu. Pakiet specjalnie wyselekcjonowanych szczepów drożdży winiarskich zawieszonych w płynie ochronnym. Drożdże te zapewniają stabilną fermentację, dobre odfermentowanie cukrów, trwałą barwę wina i atrakcyjny bukiet.
Istotne cechy: - drożdże w płynie - opakowanie 20 ml na 5-25 L - temperatura fermentacji: zależna od szczepu - alkohol: do 14-15% - pełnia możliwości - przy zastosowaniu pożywek: z witaminą B1 i Kombi Vita
Sposób użycia Drożdże w płynie należy wstępne namnożyć, czyli przygotować szczepionkę drożdży - tak zwaną matkę drożdżową. Do butelki o pojemności 1 L wlej 150 ml soku lub włóż 200 g rozdrobnionych owoców, 300 ml wody i dodaj 2 łyżeczki cukru. Butelkę zakryj czopem z waty i pasteryzuj przez 30 min. Po wystudzeniu do butelki wlej zawartość wstrząśniętej uprzednio torebeczki drożdży. Całość pozostaw na 1-2 doby w temp. 22-26°C, po czym wlej do pojemnika fermentacyjnego lub balonu z nastawem wina (5-25 L). UWAGA: we wszystkich etapach przygotowania szczepionki drożdży zachowaj sterylne warunki - szczególną uwagę zwróć na czystość naczynia, w którym będziesz namnażać drożdże.
Składniki: brzeczka słodowa, kultura drożdży winiarskich Saccharomyces cerevisiae, sole mineralne.
Po zakupie proszę wybrać szczep. W przypadku braku wyboru wysyłamy losowo.
Fermivin PDM (Saccharomyces bayanus) - do białych i czerwonych, fermentujące nawet w trudnych warunkach (np.: zbyt niska temperatura, wysokie stężenie garbników oraz cukru); dobre do tych musujących oraz wtórnej fermentacji.
Fermicru VR5 (Saccharomyces cerevisiae) – do czerwonych, szczególnie trudno fermentujących np. z aronii. Nadają się do trunków przeznaczonych do wieloletniego leżakowania.